Wyobraźcie sobie przestrzeń, w której bez oceniania, bezpiecznie i swobodnie możecie porozmawiać o seksie.
O tym co Was blokuje, czego Wam brakuje, czego chcielibyście spróbować, a nie wiecie jak się za to zabrać albo poprosić partnera_kę?
A może zastanawiacie się czy któreś z Waszych lub partnera_ki zachowań czy upodobań seksualnych są „normalne”?
Taka przestrzeń, w której możecie bez wstydu, strachu czy poczucia winy porozmawiać o Waszej relacji i Waszym życiu seksualnym istnieje i ja Was do niej zapraszam.

Nazywam się Joanna Kristensen i jestem sex coachem. Certyfikowałam się u pionierki i twórczyni tej metody, Dr. Patti Britton, nazywanej również „matką sex coachingu”.
Pomaganie osobom mającym trudności w sferze seksualnej, w szczególności parom, jest moim powołaniem, które odnalazłam po latach spędzonych w korporacji, dwóch małżeństwach i pracy nad własnym rozwojem. Mówię o dwóch małżeństwach w czasie dokonanym, ponieważ pierwsze zakończyło się rozwodem, a drugie znalazło się na jego krawędzi, ale dzięki indywidualnej i wspólnej pracy, zaangażowaniu oraz silnej motywacji zbudowaliśmy nowy związek na fundamentach, które kiedyś razem stworzyliśmy.
Dlatego wyznaję zasadę, że jeżeli coś nie działa, zanim zdecydujemy się na dokonanie zamiany, warto popracować nad… zmianą.

Joanna-Kristensen

Moje podejście

Moją misją jest pomaganie osobom w długoletnich związkach pozbawionych bliskości seksualnej lub satysfakcji z życia erotycznego w odnalezieniu się na nowo, rozbudzeniu namiętności oraz powrocie do czerpania radości i przyjemności z seksu. Aby to było możliwe, życia seksualnego nie można rozpatrywać w oderwaniu od całej reszty. Stres i wyzwania życia codziennego mogą w różnym stopniu wpływać na to co dzieje się lub nie dzieje w sypialni.

Przeszłam terapię klasyczną, EMDR, Rapid Transformational Therapy and Somatic Experiencing Therapy. Dzielę się tym z Wami, ponieważ uważam, że aby pomagać innym trzeba najpierw zmierzyć się z własnymi demonami, przepracować własne traumy i zebrać doświadczenia. Uważam, że szewc powinien jednak w butach chodzić. Mimo że się różnimy, mamy inne historie, zostaliśmy inaczej wychowani, trudności, których doświadczamy, wyzwania z którymi się mierzymy, szczególnie w sferze seksualnej, nie są tak odmienne jak mogłoby się wydawać. Zawsze znajdziemy osoby, które mają podobnie, a to oznacza, że nie jesteśmy i nie musimy pozostawać sami z naszymi problemami.

Uważam, że jedynie podejście holistyczne obejmujące wszystkie sfery życia i zdrowia może przynieść wymierne efekty. Model MEBES, którym posługuję się w pracy sex coacha (opracowany w 1993 r. przez Dr Patti Britton,) identyfikuje 5 głównych elementów naszego seksualnego JA:

  • Mind (umysł)
  • Emotions (emocje)
  • Body&Behaviors (ciało i zachowania)
  • Energy (energia)
  • Spirit (duchowość).

Zgodnie z ideą MEBES dopiero odblokowując wszystkie pięć składowych, dana osoba może osiągnąć pełen potencjał i doświadczyć satysfakcjonującego i udanego życia seksualnego.

Mind

Umysł

Emotions

Emocje

Body & Behaviors

Ciało i zachowania

Energy

Energia

Spirit

Duchowość